“Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2” Bena Brooksa – jak nie zgubić własnej wyjątkowości i odkryć, że jest się swoim własnym bohaterem?

Książka "Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2" autorstwa pochodzącego z Wielkiej Brytanii młodego pisarza Bena Brooksa to zbiór życiorysów mężczyzn, którzy znaleźli w sobie odwagę by być kimś wielkimKsiążka “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2” autorstwa pochodzącego z Wielkiej Brytanii młodego pisarza Bena Brooksa to zbiór życiorysów mężczyzn, którzy znaleźli w sobie odwagę by być kimś wielkim. Autor wybrał pozornie niezwiązane ze sobą postacie z różnych środowisk i narodowości, ale jednak po lekturze ich historii możemy się przekonać, że łączącą je cechą jest determinacja do pójścia własną drogą, z dala od utartych ścieżek.

Jak wzory wyjątkowych postaci pomagają zdobyć się na odwagę bycia sobą

Ben Brooks pokazuje, że często jedyną rzeczą, która różni ludzi odnoszących sukces, od tych którzy się poddają, jest nie talent, wiedza, czy umiejętności, ale przede wszystkim odwaga, by wyróżnić się, robić coś inaczej niż wszyscy. Opisane w książce “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2” postacie takie jak Barack Obama, Lionel Messi, Salvador Dali, Ludwig van Beethoven, Nelson Mandela oraz John Lennon świadczą o tym, że nie ma jedynej właściwej drogi osiągnięcia czegoś wielkiego. Na ich przykładzie młodzi czytelnicy mogą przekonać się, że nie ma trudności nie do pokonania i sytuacji bez wyjścia. Warto być wiernym sobie, swoim wartościom i przekonaniom, bo mogą okazać się naszą największą siłą. Wrażliwość nie jest oznaką słabości i nie trzeba się jej wstydzić. Każdy może wyciągnąć własny morał z zebranych w tej książce historii i uczyć się od największych jak pokonywać przeciwności oraz z wytrwałością dążyć do celu

Dlaczego mimo krytyki warto jest podążać swoją własną drogą?

Współcześni młodzi chłopcy wydają się mieć idealne warunki do rozwoju swoich zainteresowań i pasji. Społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na różne drogi życiowe. Jednak wciąż nie wszędzie odmienne punkty widzenia są akceptowane przez otoczenie. W rozwoju młodego człowieka nieraz wystarczy kilka głosów krytyki by odwieść go od beztroskiego spełniania swoich marzeń. Pod wpływem negatywnych komentarzy, wyzwisk i zakazów dzieci zamykają się w sobie. Wtedy przestają słuchać głosu swojego serca i zamiast tego co przychodzi im naturalnie, próbują się zmienić, aby przypodobać się swojemu otoczeniu. Tłamszenie swoich wrodzonych zdolności i predyspozycji sprawia, że czują się nieszczęśliwe i trudno im znaleźć swoje miejsce w życiu.

Tym co dodatkowo uatrakcyjnia książkę “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2” są barwne ilustracji Quintona Wintera, które pobudzają wyobraźnię młodych czytelników i pomagają wczuć się w losy bohaterów. Dzięki nieco humorystycznemu podejściu tego brytyjskiego ilustratora stanowią również znakomity poprawiacz humoru.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com